Výstavy v Zeleném domečku ...

Aktuální výstava

Co čert nechtěl, Mikuláš přinesl a anděl dal.

Výstava prací žáků ZŠ Police nad Metují.

Vernisáž ve čtvrtek 6. 12. od 16:00 hodin v Zeleném domečku.

V Zeleném domečku představujeme tvorbu dětí z místní základní školy na mikulášské téma. Čert, anděl a Mikuláš vždy na začátku listopadu přichází na svět, aby se rozhlédli, obdarovali hodné děti a těm zlým dali kus uhlí, jako výstrahu, že na zlého člověka čeká peklo.

Jak vidí děti tuto známou trojici? A projevuje se v jejich dílech strach? Nebo radost a naděje? Přijďte se podívat do Zeleného domečku.

Výstav bude otevřena podle otevírací doby Muzea a potrvá do 6. 1. 2019.

Archiv

Kvíčerovská sirka

syrky

Na jaře letošního vyhlásil Klub sběratelů Policka společně s Muzeem papírových modelů a Městem Police nad Metují soutěž „Kvíčerovská sirka“. Tématem pro dětské výtvarné práce bylo „Moje oblíbené místo v Polici“...

Ladislav Hájek: pivní etikety

Karel Demel

Karel Demel

Matěj Lipavský „Polní výzkum“ 

Lipavský - Průhled

Václav Šafář „Krajinou domova“

Václav Šafář

Vernisáž výstavy proběhne ve čtvrtek 5. 7. Výstava bude otevřena denně kromě pondělí od 10.00 do 12.00 hodin a od 13.00 do 17.00 hodin a potrvá do 29. 7. 2018

Karel Čapek fotograf

ÄŚapek 2

Vernisáž 31. 5. od 18.00 hodin

Výstava v Zeleném domečku představuje světoznámého dramatika, spisovatele a novináře v méně známé podobě fotografa. Expozici tvoří soukromé fotografie z cest do Holandska a na Východní Slovensko, portréty „Pátečníků“ nebo domácí zvířata, pes Dášenka a kočka Pudlenka, známé z literární tvorby jednoho z nejlepších českých spisovatelů.

Miroslav Šmíd: Ze života horolezce

Miroslav Šmíd

Zelený domeček, 3. – 27. 5. 2018

Vernisáž 3. 5. od 18:00 hodin.

Výstava připomene polického horolezce, cestovatele a v neposlední řadě i spisovatele Miroslava Šmída, od jehož tragického úmrtí uplyne v letošním roce 25 let.

Výstava ZUŠ Police nad Metují

Výstava „Historické hřbitovy“

hh


Michaela Bodnárová


Hudební motivy v grafice


Andy Warhol


Igor Korpaczewski


Oldřich Jenka

Připravujeme

Tomáš Nosek: S nadhledem ...

nosek 

Výstava fotografií „S nadhledem...“ Tomáše „Tyjáčka“ Noska představí svět skutečně z nadhledu a s nadhledem člověka, který je zvyklý vidět svět právě z této perspektivy. Tomáš Nosek je kominík, který zná důkladně střechy a vršky domů nejen v okolí rodné Police nad Metují, ale vlastně v téměř celé republice. A možnost podívat se třeba na Prahu z nadhledu se jen tak neopakuje. Třeba i z tohoto praktického důvodu není návštěva výstavy promarněným časem.

K netradičnímu úhlu pohledu, danému pracovní činností autora přidává výstava i onu pověstnou přidanou hodnotu. Při pohledu shůry totiž může člověka napadnout, zda jsou všechny ty malicherné problémy a potíže, které přináší lidský život, vlastně tak podstatné? Odpověď v kombinaci nadhledu autora a nečekané krásy světa viděného shůry pak může být pouze negativní. Skutečně důležité věci se totiž odehrávají jinde – uvnitř člověka a jsou i pojmenovatelné: štěstí, pohoda, láska… Skrze fotografie nabízí Tomáš Nosek i takovýto pohled do vlastní duše.

Přijďte se podívat na svět očima neobyčejného kominíka!

Tomáš Nosek: S nadhledem …

Výstava fotografií

Zelený domeček, Police nad Metují

Vernisáž 10. 1. 2019 od 18:00 hodin

Výstava bude otevřena do neděle 3. 2. 2019

V době inventury v Muzeu papírových modelů bude otevřena od pondělí do pátku od 9:00 do 15:00 hodin.

Jinak podle otevírací doby Muzea.