Výstavy v Zeleném domečku ...

Aktuální výstava

Archiv

Tomáš Nosek: S nadhledem ...

nosek 

Výstava fotografií „S nadhledem...“ Tomáše „Tyjáčka“ Noska představí svět skutečně z nadhledu a s nadhledem člověka, který je zvyklý vidět svět právě z této perspektivy. Tomáš Nosek je kominík, který zná důkladně střechy a vršky domů nejen v okolí rodné Police nad Metují, ale vlastně v téměř celé republice. A možnost podívat se třeba na Prahu z nadhledu se jen tak neopakuje. Třeba i z tohoto praktického důvodu není návštěva výstavy promarněným časem.

K netradičnímu úhlu pohledu, danému pracovní činností autora přidává výstava i onu pověstnou přidanou hodnotu. Při pohledu shůry totiž může člověka napadnout, zda jsou všechny ty malicherné problémy a potíže, které přináší lidský život, vlastně tak podstatné? Odpověď v kombinaci nadhledu autora a nečekané krásy světa viděného shůry pak může být pouze negativní. Skutečně důležité věci se totiž odehrávají jinde – uvnitř člověka a jsou i pojmenovatelné: štěstí, pohoda, láska… Skrze fotografie nabízí Tomáš Nosek i takovýto pohled do vlastní duše.

Přijďte se podívat na svět očima neobyčejného kominíka!

Tomáš Nosek: S nadhledem …

Výstava fotografií

Zelený domeček, Police nad Metují

Vernisáž 10. 1. 2019 od 18:00 hodin

Výstava bude otevřena do neděle 3. 2. 2019

V době inventury v Muzeu papírových modelů bude otevřena od pondělí do pátku od 9:00 do 15:00 hodin.

Jinak podle otevírací doby Muzea.

Co čert nechtěl, Mikuláš přinesl a anděl dal.

Výstava prací žáků ZŠ Police nad Metují.

Vernisáž ve čtvrtek 6. 12. od 16:00 hodin v Zeleném domečku.

V Zeleném domečku představujeme tvorbu dětí z místní základní školy na mikulášské téma. Čert, anděl a Mikuláš vždy na začátku listopadu přichází na svět, aby se rozhlédli, obdarovali hodné děti a těm zlým dali kus uhlí, jako výstrahu, že na zlého člověka čeká peklo.

Jak vidí děti tuto známou trojici? A projevuje se v jejich dílech strach? Nebo radost a naděje? Přijďte se podívat do Zeleného domečku.

Výstav bude otevřena podle otevírací doby Muzea a potrvá do 6. 1. 2019.

Kvíčerovská sirka

syrky

Na jaře letošního vyhlásil Klub sběratelů Policka společně s Muzeem papírových modelů a Městem Police nad Metují soutěž „Kvíčerovská sirka“. Tématem pro dětské výtvarné práce bylo „Moje oblíbené místo v Polici“...

Ladislav Hájek: pivní etikety

Karel Demel

Karel Demel

Matěj Lipavský „Polní výzkum“ 

Lipavský - Průhled

Václav Šafář „Krajinou domova“

Václav Šafář

Vernisáž výstavy proběhne ve čtvrtek 5. 7. Výstava bude otevřena denně kromě pondělí od 10.00 do 12.00 hodin a od 13.00 do 17.00 hodin a potrvá do 29. 7. 2018

Karel Čapek fotograf

ÄŚapek 2

Vernisáž 31. 5. od 18.00 hodin

Výstava v Zeleném domečku představuje světoznámého dramatika, spisovatele a novináře v méně známé podobě fotografa. Expozici tvoří soukromé fotografie z cest do Holandska a na Východní Slovensko, portréty „Pátečníků“ nebo domácí zvířata, pes Dášenka a kočka Pudlenka, známé z literární tvorby jednoho z nejlepších českých spisovatelů.

Miroslav Šmíd: Ze života horolezce

Miroslav Šmíd

Zelený domeček, 3. – 27. 5. 2018

Vernisáž 3. 5. od 18:00 hodin.

Výstava připomene polického horolezce, cestovatele a v neposlední řadě i spisovatele Miroslava Šmída, od jehož tragického úmrtí uplyne v letošním roce 25 let.

Výstava ZUŠ Police nad Metují

Výstava „Historické hřbitovy“

hh


Michaela Bodnárová


Hudební motivy v grafice


Andy Warhol


Igor Korpaczewski


Oldřich Jenka

Připravujeme

Výstava ZUŠ: Kresby, malba, grafika.

zusplakat 

Zelený domeček 4.– 22. 4. 2019

Vernisáž 4. 4. od 17:00 hodin

Tradiční výstava prací žáků polické Základní umělecké školy. Výstava následuje po samostatné prezentaci děl výtvarníka a učitele ZUŠky Jaroslava Soumara. Návštěvník tak bude mít unikátní možnost podívat se, jak moc tvorba pana učitele ovlivnila jeho žáky, nebo jak vidění světa dětskýma očima ovlivnilo tvorbu zkušeného výtvarníka.

Tak jako každý rok v dubnu se výstavní síň v Zeleném domečku změní na prostor plný dětské fantazie a vidění světa, které už dospělým návštěvníkům není dáno. V mnohém se od dětí můžeme stále učit a mnohé z nás nepřestává udivovat šíře fantazie a představivosti dětského světa, který je plný barev a příjemné pohody.