Klub sběratelů Policka

Výměnná burza sběratelů

Muzeum Papírových modelů Sobota 23. 3. 8:00 – 13:00 hodin

zberateleplakatSbírat lze snad všechno. Existují sbírky obrazů, sbírky starých i nových pohlednic, sbírky pivních etiket, sbírky známek…

V Muzeu papírových modelů se sejdou sběratelé všech oborů, aby se pochlubili svou sbírkou a aby všem „stejně postiženým“ nabídli výměnu a mohli tak rozmnožit svou sbírku. Vynechat možnost, podívat se na věci, které js588ou součástí sbírek, by byla chyba.

Mnohé sbírky jsou samy o sobě uměleckým dílem a v podstatě nezáleží na tom, zda se jedná o zápalkové nálepky nebo mince či bankovky.

A vůni sběratelské vášně můžete ochutnat třeba právě na burze v Muzeu. Výměnnou burzu sběratelů pořádá Klub sběratelů Policka ve spolupráci s Muzeem papírových modelů. Všichni sběratelé mají v rámci burzy volný vstup do Muzea.

 

 

 

 

 

 

Výměnná burza sběratelů

29314830_1042679079206782_2968113780707295232_nV sobotu 24. března dopoledne proběhla v Muzeu papírových modelů tradiční sběratelská burza, kterou pořádal Klub sběratelů Policka ve spolupráci s Muzeem papírových modelů a podporou Města Police nad Metují.

Téměř tři desítky sběratelů se sešly se sbírkami nejrůznějších věcí. Návštěvníci mohli vidět sbírky sýrových nálepek, nálepek zápalkových, pivních etiket, pohlednic, odznaků, známek… a mezi sběrateli se debatovalo, smálo, vyměňovalo, prodávalo, nabízelo, hodnotilo, schvalovalo nebo objevovalo. Jako vždy, když se sejde parta podobných nadšenců.

Ale ani svérázná a specifická terminologie nemohla přebít krásnu sbírkových předmětů. Ze starých pohlednic doslova dýchala minulost, ze známek se usmíval snad celý svět, zápalky dokázaly být překvapivě vtipné, pivní etikety se trochu vlnily a kalendáříky odkazovaly k minulosti stejně silně, jako odtikávající čas.

Vlastně lze říct, že než se kdokoliv nadál, bylo po burze. Čas tak nějak uplynul rychleji než by si většina z přítomných přála. Ale na druhou stranu platí, že dobrého pomálu.

Ke skvělé atmosféře přispěla BB kavárna naproti Muzeu, Muzeum zázemím a sběratelé tím nejpodstatnějším: nadšení a sbírkami.

Další burza je naplánovaná na dobu, kdy začne opadávat listí ze stromů.

Autorem fotografií je Štěpán Horák.

 

Klub sběratelů Policka

IMG_6273-300x225V prodeji jsou přímo v  Muzeu papírových modelů,

nebo je možné si o zaslání požádat emailem nebo telefonicky. ((+420) 498 100 910, info@mpmpm.cz)

Setkání sběratelů na sále Pellyho domů pořádá Klub sběratelů Policka, působící pod Muzeem papírových modelů dvakrát do roka. Poličtí sběratelé sbírají zápalkové nálepky, kalendáříky, obaly od sýrů, čokolád. Najdete mezi nimi sběratele ubrousků, cukrů, mincí, pohledů, ale i známek a dalších sběratelských předmětů.

Několikrát ročně vydávají vlastní zápalky a kalendářík. Na setkání přijel redaktor Náchodského deníku a redaktorka Českého rozhlasu Hradec Králové.

Další setkání se uskuteční na jaře.

Klubu paní Krtičková z Police věnovala několik šanonů s pohlednicemi,  zapalovače a další sběratelské unikáty. Děkujeme.

 

kontakt na členy:

Miroslav Fulka - filumeni@seznam.cz (607 408 247)

Milan Košťál - milan.kostal@centrum.cz

Vladimír Hájek -  hajek 13@seznam.cz (773 958 910)