Programy pro školy

Programy pro školní a mimoškolní skupiny

ll-300x168Muzeum papírových modelů s nadcházející turistickou sezónou připravilo několik zcela nových programů pro objednané skupiny. Programy reflektují nově uspořádanou expozici a pracují s ní. Ale stejně tak se v nich odráží i možnost poznání Města Police nad Metují nebo životní osudy významných rodáků. Programy jsou prioritně určeny pro školní i předškolní skupiny, ale samozřejmě je lze aplikovat i pro skupiny např. skautů nebo podobných institucí. Pro výběr programu je stěžejním věková skupina dětí, pro které jsou zamýšleny.

Cena programu je 50,- Kč za dítě nad rámec normálního vstupného. Pedagogický doprovod má vstup zdarma.

Časová náročnost jednotlivých programů je spíše orientační, délku programu je možno upravit podle potřeby.  Základní škola a Mateřská škola v Polici nad Metují mají na programy snížené vstupné: 30,-Kč.  Programy probíhají v nově obměněné expozici Muzea.

Programy pro objednané skupiny ke stažení

Loupež v Muzeu

Děti se seznámí s nově upravenou expozicí Muzea a nejvýznamnějšími exponáty hravou formou. V Muzeu se totiž stala loupež, podezřelých je hned několik. Podaří se dětem ztracený model vypátrat?

Program je určen pro: - 1. stupeň ZŠ.

Časová náročnost cca 60 min.

Historie města Police nad Metují

Vzdělávací program seznamující žáky s historií města prostřednictvím městské zástavby a té nejzajímavějších architektury. Setkání proběhne formou práce s pracovními listy, exkurzí po významných pamětihodnostech.

Program je určen pro:
- 1. stupeň ZŠ
- 2. stupeň ZŠ

Časová náročnost cca 90 min.

Významní rodáci

V Polici nad Metují žilo a tvořilo mnoho zajímavých osobností. Vzdělávací program představí formou her, výtvarných, dramatických, literárních aktivit žáky s významnými osobnostmi, jejichž jméno je spjato s městem Police nad Metují. Po absolvování tohoto programu je možné se domluvit na programu, který bude zaměřen na konkrétní jednu osobnost a žáci si tak hravou formou svou znalost prohloubí.

Program je určen pro:
- 1. stupeň ZŠ
-2. stupeň ZŠ

Časová náročnost cca 90 min.

Nůžky, papír lepidlo

Komentované prohlídka nově reinstalované stálé expozice spojená s výtvarnou reakcí na návštěvu v Muzeu. Děti se seznámí se svou první vystřihovánkou.

Program je určen pro:
- MŠ
- 1. stupeň ZŠ

Časová náročnost cca 60 min.

ABC

Vzdělávací program seznámí žáky s legendárním časopisem ABC. Představí dětem jeden den modeláře a součástí programu je také prohlídka Muzea s pracovními listy. Součástí programu je výtvarná dílna, kde si děti zkusí vytvořit svůj vlastní model.

Program je určen pro:
- 1. stupeň ZŠ
- 2. stupeň ZŠ

Časová náročnost cca 60 min.

Nová ZOO v České republice

K nejobdivovanějším modelům v expozici Muzea bezesporu patří modely zvířat a světa přírody. Pro školní skupiny jsme připravili malou ukázku toho, co obnáší práce na slepení modelu zvířete. V rámci programu si děti slepí jednoduchý model vybraného zvířete a kromě samotné práce modeláře se dozví něco i o jeho životě.

Určeno pro první i druhý stupeň ZŠ

Časová náročnost: 90 minut i s prohlídkou expozice