Klub modelářů Police

Modelářský kroužek v Muzeu papírových modelů

letak_modVe středu 12. září15.00 hodin se v Muzeu po prázdninách poprvé sejdou mladí modeláři. Kroužek, který funguje už pátým rokem, nabízí kromě okouzlení světem papíru i několik dalších nesporných výhod. Děti se naučí prostorové tvořivosti a procvičí si jemnou motoriku. Díky modelářské práci v sobě probudí cit pro výtvarno a estetiku. A k tomu všemu ještě nabízíme zajímavou činnost v příjemné partě dětí přímo v prostorách Muzea.
Navíc si budou moci prohlédnout zákulisí Muzea a objevit taje jeho fungování. Během setkávání na kroužku zjistí, že Muzeum nejsou jen naleštěné vitríny s úžasnými modely, ale že za tím vším je spousta práce. Práce modelářské, ale i té další, téměř neviditelné. Od paní uklízečky, přes pokladnu s kamenným obchodem s modelářským zbožím, po administrativu a zajišťování samotného chodu Muzea.
Ale samozřejmě největší radost jim udělají hotové modely. Je velice zajímavé posoudit, jak vypadají modely, které vznikly v září s těmi, co dokázaly děti slepit v květnu. Pokrok je jasně čitelný, ale spokojenost mladých modelářů je z každého modelu stejně spontánní. A ty nejlepší modely přihlašujeme do modelářských soutěží.
Vedoucím kroužku je Luboš Matěna. Mladý modelář, který se na jaře v roce 2018 stal vicemistrem republiky v juniorské kategorii a na podzim druhým vicemistrem Polska mezi dospělými!
Využijte možnost a přijďte si zkusit práci papírového modeláře. Nemusíte se hned zapsat na celý rok, můžete si to na jedno odpoledne přijít zkusit a pak se rozhodnout.

 

Workshopy a dílny