Muzeum papírových modelů v médiích ...

WIFINA

Jestli si myslíš, že papírové vystřihovánky jsou jen pro malé děti, tak se dost pleteš! Skládání papírových modelů může bavit každého, kdo má dost trpělivosti.

ČESKO - ZEMĚ NEZNÁMÁ

Muzeum papírových modelů v Polici nad Metují nabízí pestrou přehlídku. Najdete tu modely evropských památek vedle válečných letadel, prehistorických lodí nebo pobřeží polského Baltu. Mezi několika stovkami exponátů nechybí papírové kostely, hrady, zámky, tovární a železniční celky. Z papíru jsou tu i zvířata.

TÝDEN.CZ

Muzeum papírových modelů v Polici nad Metují na Náchodsku, které na 12. až 14. května připravuje program k pátému výročí otevření, od soboty 13. května rozšíří expozici o další výstavní sál. Uvedl to ředitel muzea Pavel Frydrych.

index

Pořad Autosalon na Prima COOL

Čas: 25:25 - 27:00 minuta.

TOULAVÁ KAMERA

Papírové modely jsme si společně už několikrát prohlíželi, do Police nad Metují se za nimi ale vydáme poprvé. A určitě nikdo nebude litovat, mají tam totiž muzeum, které nemá v Evropě obdoby.

TÝDENÍK DOTYK

Když v roce 2012 zahájilo svou činnost Muzeum papírových modelů v Polici nad Metují, stalo se teprve druhým svého druhu na světě.

ČTK

V nově otevřeném sále budou dvě stěžejní části, v první budou modely architektury z celého světa a druhá část přiblíží modely převážně zvířat, které vytvořila učitelka Jana Žuravnyjová. V muzeu bude také otevřená výstava přibližují tvorbu Ladislava Badalce.

TAMTAM

Dvojice animovaných dobrodruhů pro vás vybírá tipy na ty nejzajímavější víkendové akce a události na výlety s dětmi.

Muzeum slaví 5 let!

Před pěti lety na jaře se pro veřejnost otevřela jediná stálá expozice papírových modelů v Evropě. U jeho zrodu stála na jedné straně skupina nadšených modelářů a na druhé straně Město Police nad Metují. A páté narozeniny jsou určitě důvodem k pořádné oslavě. Proto Muzeum papírových modelů (MPM) připravilo nejen pro modeláře, ale i pro širokou veřejnost Oslavu svých narozenin.