Právě vyšlo květnové číslo bulletinu Muzea papírových modelů

vloženo 4. května 2016; Jindřich Horkel, spolupracovník MPM

Hlavička bulletinu květenKvětnové číslo Bulletinu Muzea papírových modelů, který vychází každý měsíc (pokud máte zájem, přihlaste se k odběru na info@mpmpm.cz) je již ve znamení nastávající letní Turistické sezóny. Jistě bude zajímat i naše čtenáře webu, že máme již otevřeno každý den včetně víkendů a svátků, od 9 do 17 hodin. Pokud by ani toto nestačilo, zavolejte na telefon do muzea a otevřeme speciálně pro vás.

Avizujeme největší akci měsíce května v Muzeu papírových modelů v Polici nad Metují, odpoledne s modelářem Michalem Kavalierem, nejlepším z nejlepších nejen českých stavitelů papírových modelů, který vám osobně poradí, jak na to. A pokud jste ještě neviděli, můžete si prohlédnout více než 400 jím vlastnoručně postavených a precizně provedených modelů od vystřihovánek z ABC z před více než 30 let až po současně vydávané modely.

V Bulletinu se rámcově dovíte o programu Muzea na léto, najdete tam i přihlášku pro své děti na „Nejen výtvarný příměstský tábor“. Každý měsíc popisujeme Model měsíce. Letos náš spolupracovník Michal Erben vybral hned celou knížku vystřihovánek, o které si přečtěte na blogu zde.

Nakonec ještě připomínáme, že výstava Michala Kavaliera končí se školním rokem. Takže pokud přijedete na školní výlet, ještě si ji můžete prohlédnout. Stejně jako stálou expozici, v níž vystavujeme téměř 2 tisíce papírových modelů různých žánrů.

Na začátku prázdnin otevřeme novou výstavu, věnovanou výročí narození „největšího z Čechů“, krále českého a císaře římského, Karla IV. Takže přijeďte a podívejte se na stavby, které Karel IV postavil především v Praze, ale uvidíte i Karlštejn, z nadhledu jako z letadla, nebo Karlův most zespod, aniž byste museli smočit palec ve Vltavě.

Těšíme se na vás. A nezapomeňte, když už se do Police nad Metují vydáte, že je u nás krásně a spousty dalších zajímavostí.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *