Muzeum papírových modelů v září

OTEVÍRACÍ DOBA

Do konce září má Muzeum papírových modelů otevřeno každý den od 9 do 17 hodin.

VÝSTAVA FOTOGRAFIÍ

VERNISÁŽ: pátek 2. září od 16 hodin

Zelený domeček nad BB kavárnou

Jana Zwikirschová, Ing. Pavel Ježek a Jiří Horák. První dva jmenovaní jsou členové fotoklubu v Červeném Kostelci. Shodou okolností vytvořili skupinku fotících. V Červeném Kostelci uspořádali již tři samostatné výstavy, které byly velmi úspěšné a setkaly se s kladnou odezvou veřejnosti. Výstava potrvá do 16.. září.

Pondělí 5. září

 od 9 do 17 hodin

VOLNÝ VSTUP DO EXPOZICE

Každé první pondělí v měsíci, přijďte zdarma prohlédnout si novinky v místě, kde papír ožívá! Připravujeme novou výstavu, komentujeme expozici a ještě stále probíhá výstava staveb za Karla IV.

Úterý 6. září

 od 18 hodin

SETKÁNÍ K MODELÁŘSKÉMU KROUŽKU

 V NOVÉM ŠKOLNÍM ROCE

První informativní schůzka ke kroužku v Muzeu papírových modelů. Setkávat se budeme jednou týdně v čas a den dle domluvy na prvním setkání.

Kroužek povede zkušený modelář, děti se budou věnovat nejen papírové modelařině, ale vyzkouší i další modelářské techniky, jako je například vytvořit dioráma s terénem. Modely dětí přihlásíme na Mistroství ČR v papírovém modelářství a dalších celorepublikových soutěží. Přijďte pro více informací přímo do muzea! Prohlédněte si tvorbu dětí z letošního roku. Kroužek je určen dětem ve věku od 6 do 13 let nebo dle domluvy. V ceně je veškerý materiál, své výrobky si děti odnášejí domů. Fotografie ze setkání můžete nalézt na webu muzea nebo facebooku.

Cena za pololetí: 350,-Kč. Cena za celý rok: 500,-Kč

PROGRAMY

PRO ŠKOLNÍ SKUPINY

Na nový školní rok jsme připravili několik nových programů pro školní skupiny.

Malý sběratel

Program pro 1.stupeň ZŠ seznámí děti s koníčkem, který spočívá v získávání specifického druhu předmětů. Děti se dozvědí, co vše je možné sbírat, jak se sbírkou začít a jak si ji uspořádat. Na památku dostanou první sbírkový předmět do své vlastní sbírky a setkají se s opravdovým vášnivým sběratelem.

Příroda s Janou Žuravnyjovou

Program pro 1. a 2 stupeň ZŠ. Jednou z nejvýraznějších osob českého papírového světa je Jana Žuravnyjová z Loun. Modely této celoživotní pedagožky a milovníka všeho živého děti vtáhne do světa rozkvetlých zahrad a zvířecí říše jako na dlani. Zoo Jany  Žuravnyjové překvapí všechny generace. Děti si po vzoru autorky postaví své vlastní zvíře a nebude chybět audio i video zvířecí kvíz dle věku skupiny.

Město

Program je určen pro 1- 3. třídu ZŠ. Přijďte si do Muzea papírových modelů postavit své vlastní město z papíru, navrhněte, jakou barvu bude mít fasádu škola nebo hasičská zbrojnice. Na vytvořeném městě pak vyzkoušíme jeho vybavenost a obslužnost. Jak se vůbec dostane do města elektřina, voda nebo kde se bere v domech teplo? Při programu děti proberou nejen tyto otázky.

Pozdrav z Police nad Metují

Do muzea papírových modelů školní skupina zamíří přes naučnou stesku centrem města – Polický quest. V muzeu se k nejzajímavějším zastávkám trasy ještě vrátíme. Součástí programu je vytvoření vlastního suvenýru dle domluvy – malba keramické kachle s polickou radnicí, pohlednice s motivem policka, pro nejmenší máme připravené omalovánky vytvořené výtvarníkem, Jaroslavem Soumarem.

Můj první papírový model

Program pro 1. a 2. stupeň ZŠ. Setkání s modelářem, ukázka jeho práce. Děti se dozví, nejen co tento obor modelářství obnáší, ale vytvoří si svůj vlastní, mnohdy první papírový model. Program je uzpůsoben věku skupiny.

Připravujeme Vánoční dílny pro 1 a 2. stupeň ZŠ i mimo školní kolektivy a předvánoční setkání s pohádkou pro školky a 1. – 3. třídu ZŠ.

Cena programu je 40,-Kč osoba, pedagogický doprovod zdarma.  Základní škola a Mateřská škola v Polici nad Metují mají na programy snížené vstupné: 25,-Kč

 

PŘIPRAVUJEME NA ŘÍJEN

MODEL CUP POLICE 2016

Sobota 15. 10.

Od 7:30 do 14 hodin

První mezioborové modelářské soutěžní setkání v Polici nad Metují. Pořádá Modelářský klub Česká Metuje ve spolupráci s Městem Police nad Metují a Muzeem papírových modelů.

Soutěž plastikových, kovových a papírových modelů v jednotlivých kategoriích dle tématu a věku autora. Speciální cena o nejlepší automobilový model značky ŠKODA.

Ve 13 hodin slavnostní vyhodnocení výsledků soutěže. Bohatý doprovodný program a prodej modelů a modelářských potřeb.

Soutěž navazuje na tradiční modelářské setkání v Náchodě – Kaden cup, který v loňském roce modelářský klub z Náchoda uspořádal naposledy. Věříme, že tradiční regionální soutěž bude v novém kabátě a novém městě stejně úspěšná a dá možnost plastikovým, kovovým i papírovým modelářům se jednou ročně setkat a ukázat modely na domácí půdě.

Přihlásit model do soutěže můžete předem prostřednictvím emailu na info@mpmpm.cz.

(Nutné napsat jméno a věk soutěžícího, název modelu, materiál, ze kterého je model postaven, soutěžní kategorie bude přidělena)

Více informací najdete na samostatných plakátech, webu a facebooku muzea, nebo na telefonu 777 828 657.

 

SETKÁNÍ SBĚRATELŮ POLICKA
Sobota 22. 10.

Od 8 do 13 hodin

Setkání a burza sběratelů pohlednic, zápalkových nálepek, mincí a dalších sbírkových předmětů.

 

VÝSTAVA V ZELENÉM DOMEČKU

Připravujeme také výstavu do Zeleného domečku nad BB kavárnu paní PhMr. Mileně Vávrové z Hradce Králové (narozena 1932 v Náchodě) začala kreslit po své osmdesátce. Její kresby barevnými pastely na černých čtvrtkách, jež se mohou řadit k žánru naivního výtvarného umění, jsou osobitými vzpomínkami na místa, jimiž v životě prošla a jež jí zůstala v paměti. Výstavu pořádáme ve spolupráci s knihovnou v Broumově.

Hledáte netradiční místo na oslavu dětských narozenin?                                                          Oslavte je u nás! Nabízíme zázemí pro oslavu, prohlídku muzea i tvořivou dílničku pro děti. Pro více informací volejte nebo piště na kontakt níže.

Muzeum papírových modelů,
Tyršova 34 1, 549 54

Police nad Metují.
Web: www.MPMPM.cz
E-mail: Info@MPMPM.cz
Mobil: 777 828 657
Telefon: (+420) 498 100 910

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *